MİLLİ BENLİĞİNİ BULAMAYAN MİLLETLER BAŞKA MİLLETLERİN AVI OLACAKLARDIR.

Başlıktaki Söz Atatürk’ün söylediği ve tarihi gerçekleri özetleyen bir sözdür. Ve bu söz bugün Türk ve Türkiye’yi yeniden dizayn etmek isteyen işbirlikçilere karşı bir uyarıdır. Atatürk bu uyarıyı ayrıca şu şekilde de yapmıştır:

 

“Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli’yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin.”

 

 

 

Atatürk’ün Türklüğü de bir Irkçılık gibi değil , birleştirici ve etkili bir güç olarak tarif etmiştir :

 

Türk, Türk olduğu için asildir. Çoğumuz, büyük babamızın babasını hatırlamayız. Bütün soy gururumuzu, Türk olmanın içinde buluruz.”

“Mensup olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir ferdi olmak sıfatıyla şanım ve şerefim vardır.”

 

Büyükelçi Altay Cengizer, dün Hürriyet’te yayınlanan röportajında ABD de Ermeni Lobisinin 2015 yılı için hazırlık yaptığını ve ‘’ amaçlarının Türkiye ‘nin altından Kalkamayacağı bir geçmişle baş başa bırakmak ‘’ olduğunu söylüyor.

 

Son 20 yılda Türkiye’yi bölmeye ve kamplara ayırmaya çalışan Uluslararası bir Lobi’nin olduğu ve Türkiye içinde bu lobinin tetikçileri olduğu artık bir senaryo değil, gerçektir.  Türklüğü ırkçılık gibi gösterenler, Ermeni soykırımı var diye utandıklarını söyleyip, özür dileyenler, dini ve ümmetçiliği kullanarak Türklüğü hedef alıp Anayasadan çıkarmak isteyenler, unutturmak isteyenler, Siyasetçilere kurulan komploları düzenleyenler, siyaseti dizayn edenler, bu hep lobiler ve bu lobilerin Türkiye’deki tetikçileridir.

 

Acaba Türkiye ‘nin kendine gelmesi için böyle bir Musibetten geçmesi mi gerekiyordu .. Zira bu tecrübe ile ’’ bir Musibet, bin nasihatten iyidir ‘’ sözünün boş bir söz olmadığını da bir kez daha anlamış olduk.

 

Bu gün geldiğimiz noktada, aydınlık geleceğimizin Atatürk’ün tarif ettiği Türklükten geçtiğini yine aynı şekilde anlamış olmamız gerekir. Atatürk’ün dün söyledikleri, bu günde ve hatta daha fazla, milli Birliğimiz ve bölünmez bütünlüğümüz için en etkili yollardır.

 

‘’ Bu ülke, tarihte Türk’tü bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır.”

 

Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medeni özelliği ve büyük medeni kabiliyeti bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.”

 

“Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk’ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.”

“Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlatlarından ibarettir. Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.”

 

‘’Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir. Çünkü Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir. Ve çünkü Türk milletinin yürümekte olduğu terakki ve medeniyet yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, müspet ilimdir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.