AKP İLE BELGELİ RÜŞVET DÖNEMİ BAŞLADI

Birkaç hafta önce basında   yolsuzluk yapan AKP il Başkanına atılan dayak sahnesi yer almıştı.

 

Önceki gün de , yine basında Hakari’de sağlıklı kişileri tedavi görmüş gibi gösterip devleti zarar uğratan 39 zanlı arasında AKP’ il başkanı Osman kızılban’ın da olduğu açıklandı.

 

Aynı gün , Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren de TOKİ’den bir günlük belge ile iş alanlar olduğunu , denetimsiz binalar yapıldığını ifade ederek ‘’ Tanrı onların yaptığı denetimsiz binalarda oturanları korusun ‘’ dedi.

 

 

 

Dünde , Tuz ihalesi öncesi , BOTAŞ’ın ihale komisyon üyelerine verilmek üzere yüz bin Euroluk çeki bozduran Seydi Çevik isminde bir kişi yakaladı.

 

Böylece AKP iktidarı ile birlikte Türkiye de rüşvet  ve yolsuzluk tarihi de ikiye ayrılmış oldu… AKP öncesinde ‘’Rüşvetin belgesi ‘’ yoktu. AKP  İktidarında ‘’ Belgeli Rüşvet’’ başladı.

 

BALIK BAŞTAN KOKAR

 

Kamu ihalelerinde , özelleştirme işlemlerinde , pazarlık usulü ile yapılan işlerde , AKP’nin kamu oyunu takmadığı , istediği işi istediğine verdiği çok net olarak  anlaşıldı.

 

Ayrıca il ve ilçelerdeki ve AKP ‘li belediyelerdeki tüm ihaleleri , kendi yandaşlarına verdi. Bu nedenle ihale yasasını 7 defa değiştirdi. Belediyelerin birçok ihalesini ihale dışında bıraktı. Bu yanlışlar Avrupa birliği raporunda da yer aldı.

 

AKP’ de yolsuzluğa karşı çıkanlarlara aktif ve pasif müdahale ediyor… Yolsuzluğa karşı çıkanlar işinden oluyor… Yeniden Milletvekili olamıyor.

 

Örneğin Birkaç yıl önce davet usulu ile IGDAŞ’a 44 Euro’ya sayaç alındı. Bu defa Genel müdür değişti. Yeni genel müdür Levent Tüfek’çi  aynı sayacı 22 Euro’ya aldı. İşinden kovuldu.

 

AKP ‘nin 22 dönem milletvekili , değerli taşlarda gümrük vergilerinin neden sıfıra indirildiğini sormuştu ? Yanlışlara karşı çıkmıştı… Partisinden ayrılma zorunda kaldı .

 

2004 mahalli idareler seçimlerinde Hükümetin , hakkında çok sayıda  yolsuzluk  dosyası olan bağımsız bir belediye başkanı ile , belediye seçimlerini kaybetmesi ve AKP ‘nin alması halinde  takip edilmeyeceği şeklinde bir pazarlık yapıldığı söylentisi  var. Aynen de gerçekleşen bu olayla ilgili zihinlerde soru işaretleri oluştu… Zira ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

 

BAŞBAKANIN AİLE FOTOĞRAFI

 

Kanal Türk Başbakanın iş alemindeki aile fotoğrafını , yerli yabancı birçok iş adamıyla hangi ilişki içinde olduğunu  açıklamıştı.

 

Örneğin , Galaport ihalesini alan OFER’in bedeli 49 yılda ödeyeceği açıklanınca, skandal patladı.

 

TÜPRAŞ’ın yüzde 14.76 ‘sının sessiz sedası OFER’e satılması belgeli yolsuzluğun tarihe geçmesine neden oldu.

 

Başbakan Lübnana gitti… Hariri ailesiyle görüştü… Ardından Türk Telekom bu aileye yalnızca üç yıllık karına satıldı.

 

 

 

 

AKP DEVLETİN ÇİVİSİNİ ÇIKARDI

 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunlar Vakfı , 2006 yılında İstanbul’da bir yolsuzluk araştırması yaptırmıştı. Bu nedenle yapılan anketlerde , deneklere Türkiyenin en önemli sorunu nedir ? diye sorulmuştu. Yüzde 60 işsizlik ve  yoksulluk olarak, yüzde 11 ‘de yolsuzluk olarak cevap gelmişti.

 

Türkiye de Yolsuzluk birinci derecede bir sorun olarak görülmüyor ?

 

İşsiz, aç , yoksul ve borç- harç içinde kalmış bir insan , önce kendini kurtarmaya bakar. Yolsuzluğu ikinci derecede görür. Bunu iyi bildiği için , AKP önce milleti borç- harç içinde bıraktı. Halkın bankalara 94 milyar YTL borcu birikti. AKP iktidarı iş yerine ekmek, kömür ve sağlık sigortası yerine de yeşil kart dağıtıyor.Devlet – vatandaş ilişkisini rafa kaldırdı … Yerine Millet – AKP ilişkisini getirdi … Millete Rüşvet vererek milletin yolsuzluklara   ve rüşvete karşı duyarsız yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir